Timo Kallin kotisivut - www.timokalli.fi
Työ ja yrittäminen luovat menestystä ja turvaa
EDUSKUNTATYÖ


Eduskunnan viralliset kansanedustajasivut

  • Sivuilla mm. eduskunnassa pidetyt puheenvuorot.

  • Klikkaa sivuille: Lue lisää...

Keskustan eduskuntaryhmä:

Nykyiset toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Aiemmat jäsenyydet ja tehtävät eduskunnan toimielimissä:

  • Puhemiehistö (Pm) 27.03.2007 - 20.04.2007

  • Puhemiesneuvosto 05.04.1995 - 25.04.2003, (Pm) 27.03.2007 - 20.04.2007

  • Kansliatoimikunta (Pm) 27.03.2007 - 20.04.2007

  • Liikennevaliokunta (vj) 11.04.1991 - 23.03.1995

  • Maa- ja metsätalousvaliokunta 11.04.1991 - 25.04.2003, (pj) 05.04.1995 - 25.04.2003

  • Työasiainvaliokunta (vj) 11.04.1991 - 23.03.1995

  • Suuri valiokunta (vj) 05.04.1995 - 20.03.2007, (vj) 03.05.2007 - 19.04.2011, 03.05.2011 - 29.06.2011

  • Valtiovarainvaliokunta (vj) 29.04.2003 - 20.03.2007, (vj) 03.05.2007 - 19.04.2011

  • Hallinto- ja tarkastusjaosto 06.05.2003 - 09.09.2004

  • Maatalousjaosto 06.05.2003 - 20.03.2007, 04.05.2007 - 19.04.2011

  • Kauppa- ja teollisuusjaosto 06.05.2003 - 20.03.2007

  • Hallintovaliokunta (vj) 14.02.2006 - 04.04.2006

  • Ulkoasiainvaliokunta (vj) 22.09.2009 - 10.09.2010

  • Lakivaliokunta 09.03.2010 - 10.09.2010, 03.05.2011 - 29.06.2011

  • Puolustusvaliokunta (vj) 03.05.2011 - 29.06.2011

  • Valitsijamiehet 09.04.1991 - 23.03.1999

  • Eduskunnan pankkivaltuusto 09.09.2005 - 26.04.2006

Kunnalliset luottamustehtävät:

  • Kiukaisten kunnanvaltuusto 1973-2008, (pj) 1979-1980 ja (2. vpj) 1997-2004

  • Kiukaisten kunnanhallitus (pj) 1981-1991

  • Euran kunnanvaltuusto (pj) 2009 -

  • Satakunnan sairaanhoitopiirin valtuusto (pj) 2005-2008

Muut luottamustehtävät:

  • Lalli oy:n hallitus (j)1979- (pj) 1986 -

  • Keskustan Satakunnan piiri (pj) 1980-2003

  • Osuuskunta Satamaidon hallitus (pj) 1982-2012

  • Valio oy:n hallintoneuvosto 1985-1994

  • Metsäkeskus Tapion johtokunta (pj) 1991-1995

  • Kemira oyj:n hallintoneuvosto (vpj) 1992-1995 ja (pj) 1995-2004

  • Länsi-Suomen metsänomistajien hallitus (pj) 1997-2009

  • Suomen hevosenomistajien keskusliitto ry (pj) 2001-2007

  • Fortum oyj:n hallintoneuvosto (pj) 2004-2007

  • SITRA:n hallintoneuvosto 2005-2006, 2008 -

  • Maa- ja metsätaloustuottajain Keskusliitto (MTK) ry:n metsäjohtokunta 2010 - 

 


 

 

AJATUKSIA

Ajatuksia sivulta löydät vanhempia kuin uudempiakin ajatuksiani, puheita ja kolumneja monista eri aiheista. Käy siis lukaisemassa. Lue lisää...

Bookmark and ShareLinkit

OTA YHTEYTTÄ
Puh: (09) 432 3037
Fax: (09) 432 2274
Sposti: timo.kalli [at] eduskunta.fi